Menu

A czasy nasze niespokojne

Historia dzieje się tu i teraz

KOD w TVKujawy

futermama

 

"Nie chcemy Polski totalitarnej, zamkniętej dla myślących inaczej niż każe władza, nie chcemy Polski pełnej frustracji i żądzy rewanżu. Chcemy, żeby w Polsce było miejsce dla wszystkich Polaków, równych wobec prawa, z ich przekonaniami, opiniami, etyką i estetyką. Nie godzimy się na zawłaszczanie państwa, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, pogardę dla „innego”. Nie ma też naszej zgody na poglądy godzące w zasady demokracji i prawa człowieka" - to fragment manifestu Komitetu Obrony Demokracji, który zainaugurował swoją działalność, także w naszym mieście.

 

Inicjatorzy zaznaczają, że nie stanowią zaplecza jakiegokolwiek ugrupowania politycznego, zapowiedzieli także szereg inicjatyw prospołecznych. W spotkaniu uczestniczył również Jarosław Wojtas wykładowca UMK oraz WSB w Toruniu, którzy przedstawił wykład zachęcający do dyskusji o Trybunale Konstytucyjnym.

 

Do KOD-u może należeć każdy: osoby aktywne zawodowo, studenci, emeryci, bezrobotni, lekarze czy prawnicy. KOD to przede wszystkim praca u podstaw, jej celem jest pogłębianie świadomości obywatelskiej. Jego działalność zależy w głównej mierze od aktywności mieszkańców.

 

Pierwsze spotkanie Komitetu Obrony Demokracji we Włocławku odbyło się 20 grudnia, kolejne wczoraj w strzelnicy "Colt" przy ulicy Słodowskiej, o następnych inicjatorzy będą na bieżąco informować na swoich stronach internetowych. Więcej w wydaniu Pulsu Miasta z 29-01-2016

 

 

Marchewka i kijek >

< Po spotkaniu KOD we Włocławku


Danuta Zarzeczna

Utwórz swoją wizytówkę

© A czasy nasze niespokojne
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci