Menu

A czasy nasze niespokojne

Historia dzieje się tu i teraz

Po spotkaniu KOD we Włocławku

futermama

wl

Dagmara Kołcz: Po spotkaniu we Włocławku

W dniu 28 stycznia 2016 r. we Włocławku odbyło się spotkanie organizacyjne Komitetu Obrony Demokracji w Kujawsko-Pomorskiem. Liderki  Ruchu – Danuta Zarzeczna, Elżbieta Wesołowska i Pati Kur, wprowadziły zebranych w tematykę i zagadnienia organizacyjne Komitetu Obrony Demokracji, przedstawiając jego strukturę, zapoznając obecnych z misją i Manifestem KOD oraz dotychczas realizowanymi działaniami.

Na spotkanie przybył zaproszony przez organizatorów Jarosław Wojtas, dr politologii UMK, który w sposób przystępny i poparty przykładami zobrazował obecną sytuację polityczną w kraju. Prelegent nie pozostawił słuchaczom złudzeń co do konsekwencji realizowanej „dobrej zmiany” i skutków wprowadzania rządów autorytarnych przez mało kompetentnych, za to bardzo lojalnych przedstawicieli władzy. Odpowiadał też na pytania obecnych, w pełni popierając idee ruchu społecznego, jakim jest KOD.
Misję, cele oraz sposób ich realizacji w strukturach kujawsko-pomorskich KOD-u  przedstawiła pisząca ten tekst – Dagmara Kołcz. Przyłączyłam się też do dyskusji o jakości, zasięgu i skutkach przedsięwzięć podejmowanych przez KOD, możliwościach, jakie daje włączenie się do działań jak największej grupy ludzi, sposobach ich pozyskiwania oraz nadchodzących planach.
Uczestnicy spotkania domagali się rad – jak się najlepiej zorganizować, jak realizować swoją potrzebę działania, jak pozyskać zwolenników. A pozyskiwanie nowych osób jest w Włocławku szczególnie ważne, osób na spotkaniu było mniej niż na takich spotkaniach w Bydgoszczy czy Toruniu.
Na spotkaniu były obecne lokalne media – TV Kujawy i Polskiego Radio PiK. Dobra „prasa”, to podstawa skutecznego wsparcia wszelkich przedsięwzięć – tych  dużych i tych małych.
Na koniec sentencja zasłyszana w czasie jednego, ze spotkań: „Wolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach”, tego życzę nam wszystkim. Nasza siła wypływa z pozapolitycznych, ciasnych pobudek, jest spójna i wyraźnie formułowana. Dlatego też przyjmijmy za pewnik, że tylu różnych, porządnych, wartościowych i uczciwych ludzi nie może się mylić!
 

 

http://kod.kuj-pom.org.pl/2016/01/dagmara-kocz-po-spotkaniu-we-wocawku.html#more

KOD w TVKujawy >

< Oda do radości - Toruń Flashmob KOD


Danuta Zarzeczna

Utwórz swoją wizytówkę

© A czasy nasze niespokojne
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci