Menu

A czasy nasze niespokojne

Historia dzieje się tu i teraz

Nie całkowitemu zakazowi aborcji

futermama

12963682_1112500945456334_4156216505518264765_n

Beata Szydło, premier Polski: Nie całkowitemu zakazowi aborcji oraz kryminalizacji poronień

Petycja do Beaty Szydło 

Treść petycji ze strony Avvaz.org :

Dlaczego ta sprawa jest istotna

Polska już obecnie ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw w Europie dotyczących aborcji. Zgodnie z obowiązującą ustawą, przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie w trzech wypadkach:

1. gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety
ciężarnej,
2. gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, oraz
3. gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. Usunięcie płodu w przypadku 3 jest legalne tylko do 12 tygodnia ciąży.

Jednak korzystanie nawet z tych praw jest często utrudnione lub niemożliwe. Lekarze często odmawiają wykonanie aborcji w wymienionych wyżej przypadkach, zasłaniając się tzw. klauzulą sumienia, która pozwala odmówić wykonywania zabiegów niezgodnych z ich światopoglądem.

W związku z restrykcyjnym prawem, utrudnionym dostępem do legalnych zabiegów, a jednocześnie brakiem rzetelnej edukacji seksualnej oraz utrudnionym dostępem do antykoncepcji, w Polsce kwitnie podziemie aborcyjne oraz turystyka aborcyjna. Kobiety żyją w strachu, narażają swe życie, a nawet je tracą.

Nowy, konserwatywny rząd, wbrew woli zdecydowanej większości obywateli, chce całkowicie zabronić aborcji, zmuszając kobiety i dziewczynki do rodzenia dzieci swoich gwałcicieli, do rodzenia dzieci tak chorych genetycznie, że w umrą cierpieniach w ciągu tygodnia, skazując kobiety na śmierć w przypadku gdy ciąża stanowi zagrożenia dla życia matki (zaśniad, ciąża pozamaciczna). Wprowadza definicję dziecka poczętego, którym ma być człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej, co jest sprzeczne z wiedzą medyczną. Kodeks Karny ma zyskać nowy artykuł, "zabójstwo
prenatalne". Zagrożone ono będzie karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, lub do 3 lat jeśli przestępstwo zostanie popełnione nieumyślnie (poronienie czy urodzenie martwego dziecka). Aczkolwiek sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary w tej drugiej sytuacji, kobiety już cierpiące z powodu utraty dziecka, będą oskarżane, przesłuchiwane i badane przez sąd. Wzrośnie liczba niewinnych kobiet w zakładach karnych - ofiar "niefrasobliwego zachowania" w ciąży. Kobiety, które zostaną zgwałcone, będą obawiały się złożyć doniesienie o gwałcie. Przyjęcie ustawy spowoduje, że państwo pośrednio stanie po stronie gwałcicieli. Z ustawy znika też punkt o badaniach prenatalnych, a w uzasadnieniu ustawy jest zapis o tym, że badania, które w wielu przypadkach pozwalają na leczenie płodu dają szansę na urodzenie zdrowego dziecka, przestaną mieć uzasadnienie.

Trzeba powiedzieć jasno: ta ustawa jest barbarzyńska. To jest ustawa, zgodnie z którą kilkunastoletnia dziewczynka, która zostanie zgwałcona, usłyszy od ginekologa, że musi donosić tę ciążę i urodzić dziecko swojemu gwałcicielowi. To jest ustawa, która spowoduje, że gwałciciele będą pośrednio chronieni przez państwo. To jest ustawa, która osieroci dzieci, których mama będzie w ciąży pozamacicznej. Dlatego też chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec całkowitemu zakazowi aborcji oraz kryminalizacji poronień.
 
Podpisz petycję, póki nie jest za późno:
 
Konstytucja, ważna rzecz >

< Jesteśmy i będziemy w Europie


Danuta Zarzeczna

Utwórz swoją wizytówkę

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • fg2002

  "wbrew woli zdecydowanej większości obywateli"
  - Było jakieś referendum? - Czyli kitu nie wciskaj.
  Mnie np. jest wszystko jedno.

 • futermama

  A która kobieta chce trafić do więzienia za poronienie? Albo jej córka? wnuczka? A może mężowie chcą sami wychowywać te dzieci, które już mają, jak żona będzie odbywać karę więzienia? Czy Ty wiesz, co to jest CAŁKOWITY ZAKAZ ABORCJI ? Przeczytaj sobie : www.krytykapolityczna.pl/artykuly/swiat/20151210/salwador-zakaz-aborcji-amnesty-international

 • fg2002

  Pytałem o referendum.

© A czasy nasze niespokojne
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci