Menu

A czasy nasze niespokojne

Historia dzieje się tu i teraz

Apel zwykłej Polki do Narodu

futermama

Apel zwykłej Polki do Narodu

Ja, zwykła Polka – jedna z Was - wzywam Was wszystkich – wyjdźmy na ulice! Nie setki, tysiące, ale miliony! Idźmy pod Sejm! Idźmy na główne place miast! Ojczyzna w potrzebie!

Ile jeszcze nam muszą odebrać praw, jak mocno mają upodlić, które jeszcze ruszyć filary naszego kraju? Jak bardzo trzeba, by wróg nasz wewnętrzny zrujnował nam dom, byśmy zaprotestowali?

Mówię do Was wszystkich!

Zarówno, do tych co od roku wychodzą na ulice. Jak i tych, co woleli do tej pory zostać w domu. Mówię, Polacy do Was wszystkich.  Sytuacja, w jakiej jest dzisiaj Polska – nasza Ojczyzna jest tragiczna!

Jak długo pozwolicie jeszcze odbierać sobie najcenniejsze wartości, jakie mamy - wolność, honor, demokrację? O te wartości walczyli nasi dziadowie i pradziadowie. Kiedy Polski nie było na mapie, oni uczyli mowy polskiej, pieśni narodowych, patriotyzmu. To oni teraz przewracają się w grobach widząc jak my to wszystko pozwalamy niszczyć. I to nie zaborcom, tylko wrogowi wewnętrznemu. Jak mogliśmy do tego dopuścić? Co jeszcze muszą nam zabrać, byśmy zrozumieli, że to co dzieje się tam – w Sejmie, w rządzie, w ministerstwach zagraża naszemu bytowi!

Odbierają nam godność, szacunek człowieka do człowieka, wolność, a my milczymy? Odbierają nam prawa człowieka a my się godzimy na to? Zabierają nam szkoły, przeinaczają historię, a my nadal jesteśmy cierpliwi? Na ulice wychodzą starsi ludzie. My wszyscy, którzy pamiętamy komunę i widzimy wiele podobieństw do tego, co już było. A gdzie są następne pokolenia? Czterdziestolatkowie? Trzydziestolatkowie? Dwudziestolatkowie? Dlaczego jest Was z nami tak mało? Wam jeszcze nic nie zabrano? Wam dano? Mylicie się! Zabrano Wam godność! Zabrano spokój! Zniszczono bezpieczeństwo Waszych rodzin! Okradziono Waszą przyszłość. Zrobiono z was judaszy! Kiedy to zrozumiecie?

Za chwilę zaproponują w Sejmie zmianę Konstytucji! Tak – tej naszej, może nie idealnej ale demokratycznej! Zamienią ją na konstytucję dyktatury! I nikt nie obroni tej naszej Konstytucji, bo najważniejszy organ, który stał na jej straży pozwoliliśmy przez ten rok sparaliżować! Teraz zostaliśmy na jej straży tylko my, Naród!

Nadal będziecie woleli zostać w domu i się nie mieszać? Bo przecież nie obchodzi was polityka. Mnie też nie obchodziła. Tylko zapomnieliśmy wszyscy, że polityka zajmuje się nami, naszym życiem. Nie nauczono nas, że o demokrację trzeba dbać, że nie wolno jej lekceważyć. Dostajemy dzisiaj szybką szkołę patriotyzmu. Mamy teraz szansę pokazać, jaki jest nasz honor!

Nie dajmy sobie dalej wmawiać, że Polska jest dla 100% Polaków. Takich nie ma wśród nas. Wśród narodowców również ich nie ma. Polska od wieków była krajem wielokulturowym. Przez nasz kraj przetoczyło się wiele wojen , najazdów, imigracji, wędrówek ludów. Każdy z nas jest mieszanką wielu różnych ras, nawet jeśli nie wiemy, że w rodzinie mieliśmy przodków innego narodu, innej rasy. Nasza wielkość jest w tym, co umiemy uszanować, czym umiemy się szczycić, jakich rzeczy możemy dokonać. Jesteśmy różnorodni. Jesteśmy mądrym wykształconym narodem.

Wszystkie środowiska - zjednoczmy się ! Sędziowie i wojskowi! Policjanci! Lekarze i pielęgniarki! Wykładowcy, nauczyciele, studenci i uczniowie! Górnicy i stoczniowcy! Robotnicy i biuraliści! Żony i mężowie! Heteroseksualni i homoseksualni! Zrozummy wreszcie ! W jedności siła! Czas stanąć ramię w ramię ! Ponad podziałami! Czas powiedzieć: Dość! I nie ma znaczenia czy ktoś jest w KOD, w partii – Nowoczesna, Razem czy PO. Czy może nie należy do żadnej partii. Wszyscy Polacy! Zjednoczmy się ! Mamy dość !

Rzeczypospolita Polska jest naszą Ojczyzną! Demokratycznym państwem prawa! Nie pozwolimy zniszczyć tego, co nasi przodkowie odzyskali a my odbudowaliśmy!

Polacy!

Wzywam Was! Jeszcze jest czas! Stańmy do walki o demokratyczną Ojczyznę! Niech nas będą setki, tysiące, miliony! W stolicy! I we wszystkich miastach! Wszystkich nas nie zamkną!

Kobiety! Weźmy swoje parasolki! Chcą z nami walczyć dronami! Chcą przeciwko nam wysłać naszych synów. Nie pozwólmy na to! W nas jest siła !

Mężczyźni! Weźcie ze sobą flagi i transparenty! Pokażmy światu, jakie niegodziwości próbuje z Polską zrobić garstka ludzi !

Polacy! Naszym orężem jest Konstytucja ! Nie dajmy jej sobie odebrać! Pod Sejm! I na ulice! Tam jest nasze miejsce!

I najważniejsze – nie dajmy się sprowokować!

Naszym celem są pokojowe protesty w obronie naszych praw i demokracji!

Dana Zarzeczna

2016-12-02

12508749_998765363522341_4804906760996038747_n

Kocham pana, panie prezesie! odc.2 >

< Oskubac emeryta


Danuta Zarzeczna

Utwórz swoją wizytówkę

© A czasy nasze niespokojne
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci